Ön Başvuru / Sipariş / Talep formu
Bilgilendirme


Kurulum, aktivasyon ve diğer ücretler

Yeni müşterilerimizden 4Gnet altyapısının bulunduğu yerlerde Aktivasyon ücreti alınmaz. Aynı binada aynı zamanda 4 müşteriden talep olması durumundada aktivasyon ücreti alınmaz. Müşteri yalnızca kullanacağı modemin ücretini öder. Siztemimize uyumlu modemi olan müşterilerden modem ücreti alınmaz. 4Gnet altyapısının bulunmadığı binalarda aktivasyon ücreti alınır.

Kurulum işlemi çoğunlukla 1-2 gün içerisinde yapılır ve internetiniz hemen kullanıma hazır olur. Bu konuda azami gayreti göstererek siz değerli müşterilerimizi memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak standat kurulum süresi 1 ile 7 iş günü arasındadır.

Aktivasyon ücretini iade ediyoruz. (Şartları okuyunuz)

Aboneliği halen aktif olan müşterilerden alınan aktivasyon ücreti aynı binaya başka 4Gnet müşterilerinin gelmesi durumunda aşamalı olarak müşterinin faturasından düşülmek kaydı ile iade edilir. Modem ve aktivasyon ücretlerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Güncel ücret bilgisini öğrenmek için lütfen müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi alınız.

! Aktivasyon ücreti binanıza 4Gnet altyasının kurulması, gerekli kabloların çekilmesi, tesisat kurulması ve bunların sürekli çalışmasının sağlanması için alınır. Daha sonra kurulan bu sistem ve tesisatta hasar meydana gelmesi durumunda bir kasıt bulunmadığı sürece müşteriden yeniden bir ücret taleb edilmez. Bu yüzden aboneliğin iptal edilmesi durumunda aktivasyon ücreti iade edilmez.

Altyapının için çalışması için kurulan kablolu/kablosuz, çanak, anten, cihaz, tesisatlar, kablolar v.s tüm sistem (Satın aldığınız modem hariç) 4Gnet e aittir. Ödenen aktivasyon ücreti bu sistemlerin ücreti değil, tesis edilmesi için alınan ücrettir, Ve binada müşteri bulunmaması durumunda geçici veya kalıcı olarak geri alınabilir/sökülebilir.

Aktivasyon ücreti 300 TL
Modem Ücreti
Everest n301 150 TL
CNet Wnir 3200 150 TL
Tenda F3 250 TL
AKN Nedir

AKN nin açılımı Adil Kullanım Kotasıdır. İnternet kullandığınız süre boyunca, internet üzerinden yaptığınız tüm işlemler için İndirme ve yükleme işlemleri yapmış olursunuz. Örneğin puhutv.com adlı siteden bir dizi izlediğiniz zaman her ne kadar diziyi bilgisayarınıza kayıt etmeseniz de, bu bir indirme işlemidir. Yaptığınız bu işlemlerin toplamı adil kullanım kotanızı aştığında internet bağlantınız bir miktar yavaşlatılır.

Adil kullanım kotanızı aştığınızda faturanıza herhangi bir ek ücret yansıtılmaz

Adil kullanım kotasını aştığınızda kotanızın ne kadar düşeceğini öğrenmek için kullandığınız tarifenin detay sayfasını kontrol edebilir veya müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Neden AKN Var ?

Adil kullanım kotası size ve tüm müşterilerimize daha kaliteli, kesintisiz ve erişilebilir maliyetlerde hizmet verebilmek için gereklidir. Aksi durumda yüksek oranlarda internet kullanan kullanıcılar daha makul oranlarda internet kullanan kullanıcıların bağlantısının yavaşlamasına sebep olabilir. Sisteme daha az müşteri dahil ederek bu sorun aşılmaya çalışıldığında ise ücretlendirmeler aşırı yükselerek herkes tarafından erişilebilir olmaktan çıkar.

AKN yi kaldırmak için çalışıyoruz

Her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ile altyapımızı güçlendirerek AKN nin artması veya tamamen kalkması için çalışıyoruz. Bu konuda BTK tarafından da yürütülen çalışmalar mevcut. Bunu aşmak için sizlerinde desteğine ihtiyacımız var. Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

2022 © 4Gnet Fatih Elektronik Telekomünikasyon Ltd. Şti.